Marstek Venus E 3.0 vs 4.0: welke kies je?

Lorenzo de GraaffDoor Lorenzo de GraaffLaatst gecontroleerd: 7 november 2026Leestijd: 4 min
In het kort: koop nu de Venus E 3.0 als je een gewoon stopcontact gebruikt: je krijgt hetzelfde vermogen (800 W) voor € 560 tot € 660 minder. Kies de 4.0 alleen als je een eigen groep laat aanleggen en de extra 500 W en 10.000 cycli wilt, en als je kunt wachten op levering.

We testen niet zelf. Specificaties van Marstek en verkopers, prijzen van 7 november 2026. Zo vergelijken we.

Naast elkaar

SpecificatieVenus E 3.0Venus E 4.0
Prijs (7 nov 2026)€ 999–1.099€ 1.658 (verwacht in november)
Capaciteit5,12 kWh5,02 kWh
Prijs per kWh (nominaal)± € 195–215± € 330
Vermogen op gewoon stopcontact800 W800 W
Vermogen op eigen groep2.500 W3.000 W
Cycli (fabrikant)6.00010.000
Gewicht60 kg± 45–48 kg (bronnen verschillen)
UitbreidbaarJa, meerdere unitsJa, tot ± 15 kWh

Bronnen: p1meter.nl (prijzen, capaciteit, vermogen, cycli, gewicht), Solar Magazine (3 kW laden en ontladen), Notebookcheck (10.000 cycli), Mac4ever (gewicht 48 kg), jeroen.nl (laagste prijs 3.0).

Wat betekent dat voor jou?

Gewoon stopcontact

Beide leveren 800 W. Je betaalt bij de 4.0 € 560 tot € 660 extra voor vooral meer levensduur op papier. Kies de 3.0.

Eigen groep

De 4.0 levert 3.000 W in plaats van 2.500 W. Handig met een warmtepomp of inductie. Overweeg de 4.0, maar reken de eigen groep (€ 100–450) mee.

Wil je nú kopen?

De 3.0 is direct leverbaar. Van de 4.0 is nog geen vaste leverdatum bekend.

Lang gebruiken

10.000 vs 6.000 cycli is een belofte van de fabrikant. Bij één cyclus per dag halen beide hun garantie ruim.

Wat de batterij jou oplevert hangt meer af van je leverancier dan van de versie. Reken het na in de calculator of bekijk de Venus E 3.0 in detail.

Past dit bij jouw huis?

Vier vragen, een eerlijk advies. Ook als het antwoord is: niet doen.

Doe de Stekkercheck

Veelgestelde vragen

Wat is het verschil tussen de Marstek Venus E 3.0 en 4.0?

De 4.0 heeft iets minder capaciteit (5,02 vs 5,12 kWh), meer vermogen op een eigen groep (3.000 vs 2.500 W), meer beloofde cycli (10.000 vs 6.000) en is lichter. Op een gewoon stopcontact leveren beide 800 W.

Is de Venus E 4.0 de meerprijs waard?

Voor de meeste huishoudens niet: op een gedeeld stopcontact is het vermogen gelijk (800 W) en per kWh is de 4.0 nu ruim 50% duurder. Het verschil telt vooral als je een eigen groep laat aanleggen of verwacht de batterij erg lang te gebruiken.

Wanneer is de Venus E 4.0 leverbaar in Nederland?

Plugin-Batterij verwacht hem in november 2026 (bron: p1meter.nl, 7 november 2026). Een vaste leverdatum is er nog niet.

Wordt de Venus E 3.0 goedkoper nu de 4.0 er is?

Dat weten we niet. Rond Black Friday (27 november) dalen prijzen vaak tijdelijk; de 3.0 staat nu op € 999–1.099.

Bronnen

Lorenzo de Graaff
Lorenzo de GraaffFreelance SEO- en GEO-specialist, Naaldwijk. Maker van Stekkergids.

Vergelijkt stekkerbatterijen op basis van fabrikantgegevens, publieke tests en eigen berekeningen. Test niet zelf. Geen installateur: bij twijfel over je aansluiting laat je een erkende installateur meekijken.